1. Honnan tudod, hogy kezd merülni az akkumulátor Ha már több mint 1 órája használod folyamatosan a kisautót, gyanakodhatsz rá, hogy hamarosan merülni kezd az akkumulátor. Ezt az autó teljesítményén is érezni fogod, egyre lassabban megy, a kijelzőn pedig 12 alatti (általában 8-9) számot mutat a töltésjelző. Ekkor mielőbb vegyétek hazafelé az irányt!
+1 Tipp: Ne hagyd teljesen lemerülni az akkumulátort! Ellenkező esetben a kisautót tolnod kell hazáig, az akkumulátor pedig hamarabb tönkremegy!
2. Hogyan, mennyi ideig töltsd az akkumulátort Legalább 1 órás használat után érdemes töltőre tenni az autót néhány órára. A legtöbb töltőn egy led jelzi a töltés állapotát: ha a piros fény világít, azt jelenti, hogy még folyamatban van a töltés, zöld fény esetén feltöltődött az akkumulátor. Ha este fejezitek be az autózást, nyugodtan hagyd egész éjszakára töltőn az autót!
+1 Tipp: Mielőtt a töltőt csatlakoztatnád az autóhoz, bizonyosodj meg róla, hogy az autó kikapcsolt állapotban van!
3. Mit tegyél, ha nem indul az autóEllenőrizd, hogy fel van-e töltve az akkumulátor! Ellenőrizd, hogy sebességbe van-e téve az autó! Ellenőrizd, hogy a távirányítón nincs-e benyomva a „P” gomb (leállítás)!
+1 Tipp: Ha a fentiek ellenőrzése után sem oldódik meg a probléma, ne kísérletezz tovább, azonnal hívj minket a 0630/937-0917-es telefonszámon!
4. Milyen terepen használd az autótA kisautók képesek elmenni a füves, ill. egyenetlen utakon is, azonban a legideálisabb mind a gyermek-, mind az autó szempontjából, ha aszfaltozott úton használjátok!
+1 Tipp: Kerüljétek a kisebb-nagyobb gödröket, mert a hirtelen ütés kárt tehet az autóban, akár a kerék is kitörhet, így balesetveszélyes helyzetbe kerülhettek!
5. Hogyan használd a távirányítótMindegyik távirányítón található előre- hátra-, jobbra- és balra mutató nyíl, ezekkel az autó irányát tudod meghatározni. Az „S” gomb lenyomásával választható ki az autó sebessége, amit a távirányítón lévő 3 piros színű led jelez. A „P” gomb lenyomásával pedig parkoló üzemmódba kerül az autó, azaz megáll, amíg ismételten meg nem nyomjuk a „P” gombot.
+1 Tipp: Ha már nagyobb gyerek használja az autót, és egyedül vezeti, érdemes akkor is magunkkal vinni a távirányítót, hogy a vészfékezés gombbal meg tudjuk állítani, ha balesetveszélyes helyzetbe kerülne!
6. Hogyan szállítsd az elektromos kisautótA kisebb és normál méretű kisautók általában beférnek egy kombi, vagy egyterű személyautó csomagtartójába. Ha kisautót szállítasz, győződj meg róla, hogy az ajtók be vannak-e rendesen zárva, helyén vannak-e a tükrök. Ne pakolj a kisautó közelébe olyan tárgyat, ami menet közben ráeshet, és kárt okozhat benne! Az autó műanyag, könnyen törik!
+1 Tipp: Ha felemeled az autót, SOHA NE a szélvédőjénél, kormánynál, ajtónál fogva vidd, hanem az első és hátsó sárvédőnél fogva!
7. Hogyan kezeld az elektromos kisautótSzeretnénk, ha kisautóink még sok gyereknek örömet tudnának okozni, ezért kérjük, bánj úgy vele, mintha a sajátod lenne! Autóinkat mindig tisztán adjuk át nektek, kérjük, hogy ilyen állapotban adjátok vissza nekünk! Ne használd az elektromos kisautót esőben, ill. nagy sárban!
+1 Tipp: A kisautó visszaadása előtt puha, nedves ronggyal töröld át azt!
Fotó: Pixabay